Március 4-én, szerdán 15.30-tól improvizációs workshopot, március 6-án, pénteken 15.00 órától pedig field recordings-műhelymunkát vezet Anla Courtis, a kultikus Reynols együttes alapítója, a zajzenei improvizáció egyik legnagyobb hatású és legizgalmasabb előadója a budapesti Lumen Kávézóban, a Jazzaj és Sőrés Zsolt közös szervezésében.
Az egyenesen Argentínából érkező Courtis improvizatív és metazenei kompozíciós szerdai workshopján saját művei, grafikus partiturái, valamint szabadimprovizációs folyamatok révén avatja be a résztvevőket abba a különleges zenei nyelvbe, amely a Reynols teljesen formabontó, kreatív hangművészeti tevékenységét is jellemezte. Anla Curtis zenei világának egyik legkülönlegesebb, egyúttal meghatározó eleme a fogyatékossággal – főleg Down-szindrómával – élőkkel és az épekkel közösen kialakított univerzális experimentális zenei nyelv. Az egynapos workshopon képzettségi szinttől függetlenül bármilyen hangszerjátékos és énekes részt vehet.
A pénteki field recordings-workshop metodológiáját Courtis így határozta meg: „Ahogyan a fotográfia milliók mindennapi életének része a világ minden táján, a hangfelvétel is növeli a szerpét a modern társadalmakban. Ebben az összefüggésben a műhely fő célja terepfelvételek bemutatása és megvitatása különböző perspektívákból. A témák a következők: változatos fonografikus tendenciák, a hangzás lehetőségei, kreatív hallgatás és a hangfelvétel kifejező felhasználása. A kreatív foglalkozás azonban a gyakorlásra is összpontosít: a műhely a résztvevők aktív és állandó bevonását igényli, akiknek saját képességeik és érdeklődésük figyelmünk egyik fő célpontját jelentik. Az aktív részvételt igénylő gyakorlati feladatok elvégzéséhez a résztvevőknek legalább egy, bármilyen típusú hangrögzítő eszközt magukkal kell hozniuk: digitális felvevőt, tabletet, számítógépet, minidisc-et, kazettát, mikrokazettát, DAT-ot vagy iPhone-t.” A műhely zenészek, nem zenészek, művészek, szakemberek, hallgatók és minden érdeklődő számára nyitva áll.
Mindkét workshop létszáma erősen limitált, ezért a szervezők kérik, hogy az érdeklődők minél hamarabb jelentkezzenek az info@jazzaj.hu email címen. A jelentkezési határidő március 2., hétfő. A szabadimprovizációs workshop részvételi díja 3000 forint, a field recordings-műhelyé pedig 5000 forint. Mindkét intenzív workshop angol nyelven zajlik. jazzaj.hu
MÉG NINCSENEK HOZZÁSZÓLÁSOK